Kétszer is találkozott a férfi a halál árnyékával - először, amikor a halottasházban, a halottá nyilvánítását követően, hirtelen magához tért.

Egy amerikai férfi, Daniel Brinkley, különleges élményekkel gazdagodott, amikor többször is átélt klinikai halált. Az első alkalomra 1975-ben került sor, amikor tengerészgyalogosként, a harcmezőn, szembesült azzal, hogy mi vár ránk a túlvilágon.
"A fejem oldalán, a fülem felett csapott belém, majd végigfutott a gerincemen" - mesélte a 74 éves Brinkley a KLAS hírcsatornának. "Feldobott a levegőbe, láttam a plafont, aztán visszacsapott a földre, egy tűzgolyó átszáguldott a szobán és megvakított. Égtem. Tűzben álltam. Lebénultam" - folytatta.
Miután a mentőszolgálat eljuttatta őt a kórházba, az orvosi személyzet halottnak nyilvánította. Brinkley azonban elmondása szerint majdnem 30 perccel később magához tért a kórház halottasházában. Állítása szerint ebben az időszakban a lelke ideiglenesen elhagyta a testét. A klinikai halál élményét úgy írta le, ahogyan sokan elképzelik: fények ragyogtak előtte, és élete legfontosabb pillanatai pörögtek le a szeme előtt. A különös esemény után két évre volt szüksége ahhoz, hogy újra járni tudjon - számolt be róla a New York Post.
Több mint egy évtizeddel később, miután nyílt szívműtétet hajtottak végre rajta, ismét szembesült a halál közelségével. Első könyvének, a *Saved by the Light* (Megmentve a fény által) kiadójának elmondása szerint Brinkley második halálközeli tapasztalata során "újra találkozott angyali vezetőivel", akik révén felfedezte, hogyan használhatja "megújult pszichikai és spirituális képességeit a szenvedők és a kétségbeesettek támogatására".
Bár Brinkley történetét többen megkérdőjelezték, vagy szkepticizmussal fogadták, egyes tudományos kutatások alátámaszthatják a halálközeli élmények létezését.
"Normális vagy közel normális agyi aktivitás jeleit találtuk akár egy órával az újraélesztés után is" - mondta Dr. Sam Parnia, a New York-i NYU Langone Health orvosi karának docense a The Postnak.
"Nem csupán azt sikerült bizonyítanunk, hogy a tudatos állapot jelei felfedezhetők, hanem azt is, hogy ezek az élmények egyszeriek és egyetemesek. Éles határvonalat képeznek az álmok, hallucinációk és téveszmékkel szemben" - mondta Parnia, hivatkozva az NYU Grossman Orvosi Egyetem kutatására.
Brinkley most történetével próbál másokat is inspirálni. "Amikor megtanulod, hogy nem halsz meg, hogy spirituális lény vagy, és nem fogsz pokolra jutni -- ez már önmagában elég ahhoz, hogy változtass" - jelentette ki. Jelenleg haldokló betegeket és veterán társait támogatja, és arra bátorítja őket, hogy ne féljenek a haláltól.
A veterán tengerészgyalogos megosztotta saját nézőpontját a túlvilágról: "Senki sem hal meg. Ez a jelenség soha nem valósul meg. Nem tartozik a valóság lényegéhez" - fogalmazott.