Mátyus László, az OTDT következő elnökjelöltje, új irányokat hozhat a szervezet életébe.

Az Országos Tudományos Diákköri Tanács (OTDT) új elnökének Mátyus Lászlót, a Debreceni Egyetem Általános Orvostudományi Karának dékánját választotta. A professzor több évtizede elkötelezetten dolgozik az OTDT tehetséggondozó programjain, és novembertől kezdi meg elnöki tevékenységét.
Az Országos Tudományos Diákköri Tanács (OTDT) legutóbbi ülésén megválasztotta Mátyus Lászlót az OTDT leendő elnökének, aki Weiszburg Tamást követi majd az elnöki székben.
Mátyus László, a Debreceni Egyetem Általános Orvostudományi Karának dékánja, több évtizede elkötelezetten részt vesz az OTDT tehetséggondozó programjaiban. Professzori pályafutása során a tudományos diákkör mindig is középpontjában állt, hiszen hallgatóként a Debreceni Egyetem Biofizikai és Sejtbiológiai Intézetében végzett kutatásaival kezdte meg ezt az utat. Később, az Általános Orvostudományi Kar Tudományos Diákköri Tanácsában betöltött szerepei révén, először hallgatói elnökként, majd oktatói titkárként, végül 2010-től az elnöki pozícióig jutott. A tudományos közéletben való aktív részvétele 2011-ben újabb mérföldkőhöz ért, amikor őt választották az Országos Tudományos Diákköri Tanács Orvos- és Egészségtudományi Szakmai Bizottságának elnökévé. Azóta is folyamatosan jelen van az OTDT Elnökségében, 2016 óta tagként, 2021-től pedig az élettudományokért felelős alelnökként irányítja a tehetséggondozás ügyét.
- Mint eddigi megbízásaim során, ezt a feladatot is szolgálatnak érzem, és mély alázattal közelítek hozzá. Hiszek abban, hogy a közös tudás és az egyéni felelősség együttese hatalmas erőt képvisel. Arra fogok törekedni, hogy minden tevékenység transzparens, elszámoltatható és gondosan kidolgozott szabályok alapján valósuljon meg - mondta Mátyus László.
Mátyus László professzor véleménye szerint a tehetséggondozás csúcspontja a tudományos diákkör, amely a fiatal kutatók és tudósok fejlődését segíti elő a legmagasabb szinten.
Meggyőződésem, hogy aki részt vesz a tudományos diákkör munkájában, és elsajátítja a tudományos megismerés módszereit, az adatok kritikus elemzését, az jelentősen feljebb lép a szakmai ranglétrán, mint az, aki ezt az értékes tapasztalatot nem élheti át. A diákok megtanulják alaposan és kritikusan vizsgálni a tudományos publikációkban és tankönyvekben található adatokat és információkat, így önálló döntéshozatali képességük is fejlődik. A tudományos diákkör valóban egy különleges magyar érték, hiszen ilyen formában más országokban nem található hasonló kezdeményezés – emelte ki Mátyus László.
Az Országos Tudományos Diákköri Tanács (OTDT) elnökeként kiemelt feladatának tekinti a helyi tudományos műhelyek támogatását például olyan szolgáltatásokkal, eszközökkel, amelyek segíthetik a helyi konferenciák szervezését. Céljai között szerepel, hogy minél több külföldi hallgatót vonjanak be a tudományos diákköri munkába, illetve az is, hogy egymás tevékenységét erősítve szorosabb kapcsolatot alakítsanak ki más hazai tehetséggondozó programokkal, például a Nemzeti Tudósképző Akadémiával.
- Azt látjuk, hogy az utóbbi időben jelentősen, 15-20 százalékkal nőtt az országos konferenciára jelentkezők száma. Nagyon oda kell figyelnünk arra, hogy a mennyiségi növekedés ne menjen a minőség rovására, és a jövőben is ugyanolyan színvonalas előadásokat hallhassunk, mint korábban - tette hozzá a Debreceni Egyetem Általános Orvostudományi Kar dékánja.
Mátyus László november 25-től látja el az OTDT elnöki feladatait.
Sajtóközpont - CzA: Az információk forrása és a hírek szíve! Itt található minden fontos és érdekes hír, amely a CzA világát érinti. Célunk, hogy friss, hiteles és releváns információkkal szolgáljunk a média és a közönség számára. Fedezd fel velünk a legújabb eseményeket, interjúkat és tudósításokat!