Megszólalt a gong: 24 órás színházi maraton veszi kezdetét, ahol a színpadon folyamatosan pezseg az élet!

Megkezdődött a Békéscsabai Jókai Színház költészet napja alkalmából tartott rendezvénye csütörtökön. A 24 órás versfolyamot a teátrum immár 12. alkalommal rendezi meg, melyen egy napon keresztül 3-400 résztvevő közel 1000 költeményt szaval el.
Az eseményt Tege Antal, a Békéscsabai Jókai Színház tehetséges színművésze nyitotta meg, aki most Seregi Zoltán igazgató helyett lépett a reflektorfénybe. Antal elmondta, hogy a direktor sajnos nem tudott részt venni a 24 órás versfolyamon, mivel éppen az "Idegenek és ismerősök" című stúdiószínházi előadásukkal járják Európát. Londonban és Párizsban már sikerrel bemutatták a darabot, és nemsokára Brüsszelben is színpadra lépnek vele.
Ezúttal is több száz lelkes résztvevő járul hozzá a 24 órás versfolyam színes és gazdag programjához.
A színművész beszédében néhány résztvevőt is kiemelt, akik az elkövetkezendő 24 órában verset mondanak a színház kamaratermében. Így többek között fellép, illetve fellépett a Gyöngyház Központ Dévaványa Borostyánkert otthona, a BSZC Kemény Gábor Közlekedési és Logisztikai Szakgimnáziuma, a Békéscsabai Kazinczy Ferenc Általános Iskola, a Munkácsy Mihály Múzeum igazgatója és dolgozói, a Békéscsaba Városi Nyugdíjas Egyesület, illetve a Csabagyöngye Kulturális Központ. Ezenkívül a Körös Irodalmi Társaság, a Napsugár Bábszínház, a Melanzs-zsúr, Ferenc Rezső újságíró vezetésével, majd éjszaka a Kemény Gitárklub játszik, illetve a Színitanház hallgatói adnak elő. Pénteken reggel a békéscsabai polgármesteri hivatal dolgozói érkeznek Varga Tamás alpolgármester vezetésével, majd a Jankay Tibor Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola, valamint az Esély Pedagógiai Központ következik, a rendezvényt pedig Herczeg Tamás országgyűlési képviselő zárja.
A rendezvény Ladányi Mihály költeményének megzenésített sorai által nyerte el kezdő lüktetését.
Ezúttal a versfolyam kezdetét jelző gongot Békés Vármegye Önkormányzatának elnöke kongatta meg. Molnár Sándor elmondta, hogy az alkalomhoz illően igyekezett olyan verseket választani, melyek Békés vármegyéhez kötődnek, amik egy részét gitár kíséretében adta elő. Az elnök első ízben a dévaványai születésű költő, Ladányi Mihály költeményét, a Dalt énekelte el. Ezt követően a népi költészet kimagasló alakjának, a Vésztőről indult Sinka István több versével folytatta produkcióját. Molnár Sándor után a vármegyei közgyűlés részéről Márjalaki József alelnök, Lehóczkiné Tímár Irén térségi tanácsnok, képviselő, valamint Seres Péter térségi tanácsnok, képviselő következett a sorban.