Niedermayer Zsolt: A Sparring Day nem csupán az egoharcok világáról szól, hanem sokkal inkább a belső küzdelmek és az önfelfedezés mélységeit tárja fel. Ez az esemény lehetőséget ad arra, hogy túllépjünk a külső ellentéteken, és a valódi erőnket, valamint

Kereken 10 esztendeje rendezi meg a Békés Megyei Kempo Szövetség a Sparring Day-t. A gyakorló küzdelmi nap ezúttal ismét a régi, jó öreg helyen, az East Warriors, békéscsabai Andrássy út 71-73. alatti MMA edzésközpontjában zajlott. A rendezvényre nemcsak hazánk városaiból, hanem a határon túli településekről is sok harcos érkezett.

A Sparring Day eseményén ökölvívók, MMA harcosok, grappling specialisták és K1 versenyzők mérik össze tudásukat, két ring, két ketrec és két tatami segítségével. Ez a program nem csupán a versenyszezonra való felkészülés színtere, hanem egy válogató is a márciusi Küzdelem Napjára. Niedermayer Zsolt, a Békés Megyei Kempo Szövetség elnöke és a rendezvény szervezője így fogalmazott: „Ez egy remek lehetőség a sportolók számára, hogy felmérjék tudásukat és tapasztalatokat gyűjtsenek az elkövetkező megmérettetések előtt.”

Niedermayer Zsoltot ünnepelték - Fotó: Such Tamás / behir.hu

Hozzátette, hogy a gyakorló küzdelmi napon a márciusi meccsnapra is lehet ellenfelet választani. Az edzők törekednek arra, hogy az azonos képességű harcosokat párosítsanak, hiszen egy-egy mérkőzés nem csupán egyéni teljesítményről szól, hanem a másik motivációjának tiszteletben tartásáról is.

Herczeg Tamás országgyűlési képviselő, az esemény fővédnöke köszöntőjében megjegyezte, amikor egy ismerősének elújságolta, hogy a Sparring Day-re érkezik, az visszakérdezett, "Az ugye egy szópárbaj?". Mire a képviselő azt válaszolta neki, "Azért ne akard kipróbálni ezt a szópárbajt. Főleg úgy, hogy a megjelent versenyzők szinte a felkészülés célegyenesében vannak."

Azt követően egy emlékplakettet nyújtott át Niedermayer Zsoltnak, a 10 éve végzett önzetlen munkájáért.

Végül Gregor László, a Békés Megyei Harcművész Szövetség elnöke megjegyezte, hogy az országgyűlési képviselő számos témáról értekezett, ám valami fontosat elmulasztott: nem említette meg, hogy régebben ő is próbálkozott a kyokushinkai karate világával.

- Talán nem csupán azt állítja, hogy a szavak néha a legveszélyesebb fegyverek, miközben fizikailag is szembesült a valós fenyegetésekkel. Remélem, hogy a mai mérkőzések során senki sem tapasztalja meg a veszélyt, hanem inkább egymásra figyelve küzdjenek - tette hozzá.

Related posts