Nyitrai Zsolt: Magyarország - A horgászok egymillió otthona Magyarország nem csupán gyönyörű tájairól híres, hanem a horgászok számára is igazi paradicsom. Az ország vizei, tavak és folyók sokasága, valamint a gazdag halállomány teszi lehetővé, hogy a ho

Nyitrai Zsolt hangsúlyozta, hogy a kormány és a horgásztársadalom között folyamatosan zajlik a párbeszéd, és a döntések előtt rendszeresen kikérik a horgászok véleményét. Ennek a nyitott kommunikációnak köszönhetően az utóbbi években számos közös sikert könyvelhettek el. Példaként említette, hogy megszüntették a kereskedelmi célú halászatot a természetes vizeken, az orvhalászat pedig bűncselekménnyé vált. Ezen kívül az étkezési hal áfáját 5%-ra csökkentették, hogy ösztönözzék a magyarok halfogyasztását, valamint a természetes vizek kezelését a horgászegyesületek kezébe adták.
A miniszterelnöki főtanácsadó jelezte, hogy elfogadták a nemzeti horgászturisztikai stratégiát, aminek három fő célja van: erősíteni a horgászközösségeket, fellendíteni a horgászturizmust, és új fejlesztéseket eszközölni ezen a területen. Úgy vélte, a "világ legnagyobb pontyfogó versenye, az IBCC mindháromnak megfelel, így kiváló országimázs is".
Radu Morar, a The Fishing & Hunting Channel alapítója és a verseny főszponzora hangsúlyozta, hogy az esemény 11 év alatt igazi családi ünneppé nőtte ki magát. A rendezvényen régi barátok, ismerősök és versenytársak találkoznak, ami különleges atmoszférát teremt. Radu kiemelte, hogy évről évre egyre többen vágynak arra, hogy részt vegyenek a Balatonon megrendezett horgászversenyen. Ezt bizonyítja, hogy az idei nevezési lista néhány óra alatt betelt, és még ma is sokan reménykedtek arra, hogy bejuthatnak az indulók közé.
Nagy Gábor, a Balatoni Halgazdálkodási Zrt. horgászati ágazatvezetője azt mondta, a tavalyi verseny után büszkék voltak a Balatonra, mivel több mint 15 tonna fogással zártak a csapatok. Idén sokkal jobb lesz az időjárás, így még több halat foghatnak a versenyzők - vélekedett.
A sajtóanyag szerint a XI. Nemzetközi Balatoni Pontyfogó Kupán 28 ország 300 csapata versenyez a világ minden tájáról. A legtradícionálisabbnak tartott pontyhorgász nemzetek mellett távoli országok pontyhorgászai is képviseltetik magukat, érkeztek Új-Zélandról, Dél-Afrikából, Törökországból, Kazahsztánból és Vietnámból is.
A verseny során minden 10 kilogrammnál nehezebb ponty hozzájárul a csapatok összpontszámához, és az a csapat nyeri a fődíjat, amelyik a legtöbb halat fogja. Emellett a legnagyobb tő- és tükörpontyot kifogó csapatok is elismerésben részesülnek. Érdemes megemlíteni, hogy a hivatalos tórekord is ehhez a megmérettetéshez kapcsolódik: a legnagyobb kifogott hal 35,6 kilogrammot nyomott a mérlegen – számolt be róla az MTI.