Izgalmas ütemben fejlődik a Demján Sándor által indított tőkeprogram, amelynek köszönhetően jelentős anyagi források érkeznek a magyar kisvállalkozásokhoz.

A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) által létrehozott MKIK Tőkealap-kezelő Zrt. révén megvalósuló Demján Sándor-tőkeprogram célja, hogy tőkebevonás révén támogassa a potenciálisan fejlődő magyar vállalkozások növekedését. A program keretében jóváhagyott befektetések fókuszában Budapestről, valamint Pest, Szabolcs-Szatmár-Bereg, Nógrád, Komárom-Esztergom és Csongrád-Csanád vármegyéből érkező cégek projektjei állnak.
Bánfi Zoltán, az MKIK Tőkealap-kezelő Zrt. vezérigazgatója a legfrissebb közleményében kiemelte, hogy a tőke nem csupán egy egyszerű finanszírozási forma, hanem egy bizalmi kapcsolat alapja a vállalkozók és befektetők között. Az aktuális tranzakciók azt jelzik, hogy egyre több hazai vállalat nem csupán a fennmaradásra törekszik, hanem a folyamatos fejlődésre összpontosít - tette hozzá. A kamara tájékoztatása szerint a tőkeprogram elindulása óta már több mint ezer vállalkozás kezdte meg az előszűrési folyamatot a program hivatalos weboldalán.
A pozitív befektetési döntést elnyerő cégek között található IT-tanácsadó, acélszerkezet-gyártó, étterem, sőt, még egészségügyi szolgáltató is. Ez jól tükrözi, hogy a tőkeprogram nem csupán egyetlen iparágra összpontosít, hanem széles spektrumot ölel fel, így sokféle lehetőséget kínál. A nyár végéig várhatóan több mint száz új befektetési döntés születik, és már meg is történt az első szerződés aláírása - olvasható a közleményben.
A kamara szerint a program láthatóságát és megértését az országos tájékoztatósorozat is segítette, ahol Balog Ádám, az MKIK alelnöke, az MKIK Tőkealap-kezelő igazgatóságának elnöke mintegy negyven eseményen - köztük konferenciákon és területi kamarák eseményein - mutatta be a tőkeprogram céljait és működését.
A Demján Sándor-tőkeprogram célja, hogy valódi növekedési lehetőségeket kínáljon a magyar vállalkozások számára, nem csupán pénzügyi támogatással, hanem szakmai iránymutatással is. A program keretében elérhető tőke felhasználható például technológiai innovációra, kapacitásbővítésre, új piacokra való belépésre, valamint digitális fejlesztések megvalósítására. A befektetések mellett a program folytatja a vállalkozások tájékoztatását és felkészítését, hogy minél több cég kihasználhassa a rendelkezésre álló, összesen százmilliárd forintos keretösszeg adta lehetőségeket - áll az MKIK közleményében.