„Átmegyünk a falon” – megjelent egy különleges életrajzi könyv az olimpiai bajnok magyar birkózó életéről. A kötet bepillantást nyújt a sportoló küzdelmeibe, sikereibe és az őt formáló élményekbe, amelyek mind hozzájárultak ahhoz, hogy a birkózás világába
Bemutatták Hegedüs Csaba olimpiai, világ- és kétszeres Európa-bajnok birkózó életrajzi könyvét, amelynek címe: "Átmegyünk a falon".
A szerdai ünnepélyes könyvbemutatón a Kozma István Magyar Birkózó Akadémián Németh Szilárd, a hazai szövetség (MBSZ) elnöke elmondta, tavaly, Hegedüs Csaba 75. születésnapján döntöttek úgy a szerzővel, Szekeres Istvánnal, hogy meglepik a Tuskirályt egy életrajzi könyvvel. A mű ugyan nem kerül a könyvesboltok polcaira, azonban megrendelhető a kiadótól.
Az MBSZ-elnök azt is felidézte, hogy 1971-ben a tv-képernyőn keresztül ismerte meg Hegedüs Csabát, aki a szófiai Európa-bajnokságon lett Tuskirály, majd 1972-ben megnyerte a müncheni olimpiát, ezzel megszerezte Magyarország századik olimpiai bajnoki címét. Ezt követően első személyes találkozásukról, és a közös projektjeikről is beszélt, majd a könyv lektora, Kocsis L. Mihály mesélt egy szülésznőről, akinek súlyos gerincsérülése után Hegedüs Csaba rehabilitációs története segített saját felépülésében.
- idézett az előszóból Kocsis L. Mihály.
Hegedüs Csaba megosztotta velünk gyermekkora emlékeit, beszélt édesapja disszidálásáról, és a családja nehézségeiről is. Ezzel arra törekedett, hogy a hallgatóság jobban megértse, mi motiválta őt évek hosszú során, amikor élsportolóként küzdött a szőnyegen.
"Az ellenfeleim érezhették, hogy bennem több van, mint kurázsi, mint a bajnok iránti vágyódás, és minden egyes nagy eseményen a családomért is küzdöttem. Amikor úgy gondoltam, hogy nem bírom, akkor mindig az a fantasztikus érzés, hogy én magyar vagyok, rettenetesen nagy energiákat mozgósított bennem" - fogalmazott Hegedüs Csaba.
A sajtóesemény keretében Balogh Gábor, a Magyar Diáksport Szövetség (MDSZ) elnöke bemutatta az MBSZ szőnyegprogramját, amely során országszerte 110 szőnyeget juttatnak el az iskolákhoz. Emellett a grundbirkózó diákolimpia iránti népszerűségről is beszélt, amelyben csaknem 3000 diák vesz részt.