A Nyíregyházi Egyetem ünnepélyes keretek között köszöntötte több mint 700 végzős hallgatóját, akik izgalommal és büszkeséggel léptek át az életük új szakaszába. Az esemény hangulatos fotókkal dokumentálta a jelentős mérföldkövet.

A diplomaosztó a tudás, kitartás és szorgalom ünnepe. A Nyíregyházi Egyetem szombati szenátusi ülésén több százan vették át a jól megérdemelt oklevelüket.
Magyarország felsőoktatása kulcsszerepet játszik a gazdaság dinamizálásában, és éppen ezért különösen fontos, hogy a Nyíregyházi Egyetem közel 4000 hallgatójából idén júniusban 735 végzős diák számolt be tudásáról és sikeresen zárta le vizsgáit. Ebből a létszámból 570-en részesültek személyes oklevélátadásban, köztük 7 külföldi hallgató, akik a magyar mint idegen nyelv kurzust teljesítették. A végzettek többsége alapképzési szakon szerezte meg diplomáját, összesen 363-an, közülük 315-en ünnepélyes talárban léptek a szenátus elé, ahol dr. Szabó György rektor adta át számukra az okleveleket.
A Nyíregyházi Egyetem a megújulás kiváló mintája
Az oklevélátadó ünnepség során, miután a szenátusi ülés elnöksége bevonult, Varga-Bajusz Veronika, a felsőoktatásért, szak- és felnőttképzésért, valamint a fiatalokért felelős államtitkár, elsőként lépett a mikrofonhoz, hogy köszöntse a jelenlévőket. Beszédében hangsúlyozta, hogy a hazai egyetemek modellváltása elengedhetetlenné vált a versenyképesség növelése érdekében, hiszen ez nemcsak az adott térség, hanem az ország fejlődését is szolgálja.
Az egyetemek rendkívül fontos szerepet játszanak a városi és regionális fejlesztések, valamint az iparágak fejlődésének előmozdításában. Emellett kulcsszerepet töltenek be a magas színvonalú társadalmi és kulturális szolgáltatások szervezésében és fejlesztésében is. Célunk egy olyan innovatív intézményi keretrendszer és működési környezet létrehozása volt, amely lehetővé teszi a magyar egyetemek számára, hogy erőforrás-központi szerepet töltsenek be. Ma már egyértelműen látható, hogy a Nyíregyházi Egyetem ennek a törekvésnek a kiváló példájává vált – emelte ki az államtitkár. Szavai szerint a megújult magyar felsőoktatás az elmúlt évek során jelentős előrelépéseket mutatott.
- Megújulás az oktatásban, az egyetemeknek vállalniuk kellett a hallgatóbarát fordulatot, a diákok szempontjainak erősítése, ezt a lemorzsolódási adatokból és a tanulmányi előrehaladásból látjuk. Az elmúlt évek eredményeként több mint 4500-zal többen folytatják az egyetemi tanulmányaikat, nem morzsolódtak le, sőt, 22 ezren gyorsabban is haladnak az elvártánál - emelte ki köszöntőjében Varga-Bajusz Veronika, a tehetséges fiatalok ösztöndíjával kapcsolatban azt mondta, több mint 18 ezer hallgató kap nagyságrendileg 4 és fél milliárd forintot ösztöndíjként.